2019 -20 Güz Dönemi Mezuniyet Haftası Etkinlikleri


Rektörün Mesajı


Prof. Dr. Necdet Osam
Rektör

Değerli Mezunlar,

Tüm öğretim üyelerimiz ve çalışanlarımız adına Doğu Akdeniz Üniversitesinin bir değeri olan sizleri başarınızdan dolayı kutluyorum. Burada olduğunuz süre boyunca elde ettiğiniz başarıları bundan sonra da ülkenize ve insanlığa yapacağınız katkılar ile devam ettireceğinize inanıyorum. 

Sizlere artık içinde bulunacağınız kurum ve ülkelerde DAÜ’nün temsilcileri/elçileri olarak farklı bir gözle bakılacağını, fikirlerinize, düşüncelerinize değer verileceğini bilmenizi isterim. Şartlar ne olursa olsun, içinde bulunduğunuz kurum ve ülkeleri ileri götürecek düşünce ve fikirlerinizi zaman zaman benimsenmese bile ifade edecek, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin diplomasını taşımanın bunu gerektirdiği bilinci içerisinde hareket edeceksiniz. Akademik üyelerimizin ana görevi sizleri Ulu Önder Atatürk'ün çizdiği yol olan fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bireyler olarak yetiştirmek ve bu değerleri içselleştirerek dönüşümünüzü sağlamaktır. Aldığınız iyi eğitimle bu değerleri sizden sonraki nesillere aktaracağınıza inanıyor, bunun göreviniz olduğunu sizlere hatırlatmak istiyorum. Karşısınıza çıkacak problemleri çözme yetisine sahipsiniz ve her problemin çözümü sizlere yeni ufuklar açacak, geriye dönüp baktığınızda şu anda fark edemeyebileceğiniz farkınız, değişiminiz/dönüşümünüz, yeni gerçeğiniz ortaya çıkacaktır. Bir başka ifadeyle problemleri çözerken Doğu Akdenizli kimliğinizi fark edecek, iyi ki Doğu Akdeniz Üniversiteli olmuşum diyeceksiniz.  

Hayat sadece işimizden ibaret değildir elbette... Hayatı özgürce yaşamak, an’ı yaşamak da gerekir... Şair Horace’ın M.Ö. 23 yılında yazdığı Odes şiirinde dile getirdiği Carpe Diem’i yaşamın merkezine koyarak yeni gerçeğinizin ışığında özgürce an’da kalabilmek, dostlarınızla paylaşabilmek... Elbette geçmişi düşünecek, o doğrultuda gelecek ile ilgili planlar yapacak, aradığınız doğrunun, doğruların peşinden koşacaksınız. An’da kalabilmek yani Şimdi’yi yaşamak, sevdiklerinizi ihmal etmeden, onlardaki güzellikleri keşfetmektir, sizi keşfetmelerine imkan tanımaktır bir yerde... Bu karşılıklı keşfin verdiği zevk, tat ve heyecan ruhunuzu besleyecek, en saf, en temiz insani duygulardır. Tıpkı mezuniyetinizi, bu özel başarınızı sevdiklerinizle birlikte doyasıya yaşamanız, tadını çıkarmanız gibi.

Nerede olursanız olun her zaman Doğu Akdeniz Üniversitesinin ayrılmaz bir parçası olarak kalacak, bu ailenin bir üyesi olarak başarılarınız onurumuz, gururumuz olacaktır. 

Her zaman aklımızda ve kalbimizde olacaksınız.

Yolunuz açık olsun.  

Prof. Dr. Necdet Osam

Rektör

Mezuniyet Töreni Yerleşme Planı

Master ve Doktora


Ön Lisans ve Lisans

Mezuniyet Haftası Programı

27 Ocak 2020, Pazartesi

Mezuniyet Töreni Provası (Ön Lisans ve Lisans)

Saat: 9:30
Yer: Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı

Tören Kokart Dağıtımı

Tören alanında Fakülte İdare Amirleriniz ve görevli asistanlar tarafından dağıtılacaktır.

Mezuniyet Yıllığı (Ön Lisans ve Lisans)

Saat & Yer: 9:00 (Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı)

Mezuniyet Töreni Provası (Master ve Doktora)

Saat: 14:00
Yer: Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı

Saat 12:30'dan itibaren Aktivite Merkezi, Sabancı Yurdu, DAÜ 2 Yurdu ve ana giriş kapısından ring servisi düzenlenecektir.

Mezuniyet Yıllığı (Master ve Doktora)

Saat & Yer: 13:30 (Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı) 

28 Ocak 2020, Salı

Mezuniyet Töreni (Master ve Doktora)

Saat: 15:00
Yer: Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı

Saat 13:30'den itibaren Aktivite Merkezi, Sabancı Yurdu, DAÜ 2 Yurdu ve ana giriş kapısından ring servisi düzenlenecektir.

Mezuniyet Resepsiyonu

Saat: 18:00
Yer: Resepsiyon Alanı (Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı)
Katılım ücretsiz olup, arzu eden aile üyeleri de katılabilir. Kayıt olmak zorunludur. Resepsiyona uygun kıyafetle katılımınız beklenmektedir.

Kayıt için:

http://alumni.emu.edu.tr/tr/aktiviteler/mezuniyet-resepsiyonu-kayit-formu

29 Ocak 2020, Çarşamba

Mezuniyet Töreni (Ön Lisans ve Lisans)

Saat: 14:00
Yer: Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı

Tören Alanına Giriş Saati

Velilerimiz saat 13:00'den itibaren tören alanına giriş yapabilirler.

31 Ocak 2020, Cuma

Tören Fotoğrafları Dağıtımı

Fotoğrafınızı portalınız üzerinden indirebileceksiniz. 

10 Şubat 2020, Pazartesi

Mezuniyet Tören Videosu

 http://alumni.emu.edu.tr adresinden indirebilirsiniz.

 

Graduation-Week